Waar hun vriendinnen nog sjouwen met kleuters, hebben zij al kleinkinderen. In de nieuwe LINDA. vertellen vijf vrouwen hoe het is om al jong oma te worden, onder wie Debby (43).
Zij heeft zeven kinderen en is oma van Maeve (3).
Jong oma
“Ik zat in een ivf-traject toen mijn oudste zoon van destijds 21 in paniek opbelde. Zijn vriendin was zwanger vertelde hij. Boos werd ik niet. Het was nu eenmaal zo, klaar uit. Maar ik was wel bang voor het oordeel van anderen: we wonen in een klein dorp en vallen al op met ons grote gezin. Even wilde ik de stekker uit de ivf-plannen trekken. Hoe kon ik nou moeder worden als ik ook oma werd? Niks daarvan, zei mijn man. Hij heeft meer maling aan andermans mening dan ik.
Niet veel later was ik ook zwanger. Stond ik met een dikke buik de babykamer bij mijn zoon te verven en later die bij ons thuis. Maeve scheelt krap twee maanden met mijn dochter Liv, die dus haar tante is. Ik heb zelf nog een jong, druk gezin. Dat is een groot verschil met oudere oma’s die alle tijd hebben voor hun kleinkinderen. Soms voel ik me schuldig en vraag ik me af of ik Maeve wel genoeg aandacht geef. Tegelijkertijd is het mooi hoe zij, als ze bij ons is, meedraait in het gezin en met Liv speelt én ruziet alsof het zussen zijn.
Mijn zoon pakte vanaf het eerste moment zijn verantwoordelijkheid en is een fantastische vader. Daar ben ik hartstikke trots op. Wat een ander van ons gezin denkt, interesseert me nu een stuk minder. Dan zijn we maar ‘raar’, we zijn wel gelukkig.”
In de nieuwe LINDA. lees je de verhalen van nog vier vrouwen die al jong oma werden. Benieuwd naar hun ervaringen? Neem dan nu een abonnement op LINDA.premium en lees het magazine digitaal (je krijgt nu tot 30 procent korting).