Fabienne Hansoul (45) is lingerie-ontwerper en richtte naaihelden.nl op. Met het team naait ze schorten voor medisch personeel. In de nieuwe LINDA., ‘ALLES IS F*CKING ANDERS’, vertelt ze over haar initiatief.
Als moeder van vier kinderen bevond Hansoul zich vaak op het schoolplein, waar ze huisarts Naomi leerde kennen. Toen de coronacrisis uitbrak en alles een week plat lag, begon de mode-ontwerper met het naaien van mondkapjes uit een oud dekbed. ‘Vlak daarna werd ik gebeld door Naomi, ze zei dat er vooral een tekort is aan schorten. Of ik misschien kon helpen?’
Fabienne Hansoul
Waar zorgverleners normaal wegwerpschorten dragen die goed aansluiten, moeten ze het nu soms met vuilniszakken doen. ‘Afschuwelijk. Ik beloofde Naomi dat ze een paar dagen later twintig schorten zou hebben. “Hóé dan?”, vroeg ze. “Dat is jouw probleem niet”, zei ik. “Ik wil je straks graag terugzien op het schoolplein.”