Even tot hier is terug met een goedgevulde aflevering. Glennis Grace zingt over het vuurwerkverbod en de net gepensioneerde Gerri Eickhof stelt de benaderingsvraag aan het einde van de aflevering.
Glennis Grace zingt over vuurwerkverbod in 'Even tot hier': 'Dan ontplofte het alsnog'
Niels van der Laan en Jeroen Woe hebben veel te bespreken in de eerste aflevering van het 13e seizoen van Even tot hier.
Vuurwerkverbod
Deze week bleek er een politieke meerderheid voor een vuurwerkverbod. De meningen zijn hier vaak over verdeeld. “De politie is opgelucht, de ziekenhuizen zijn opgelucht”, zegt Jeroen. “Dat is te begrijpen, afgelopen jaar waren er het meeste hoeveelheid vuurwerkslachtoffers in tien jaar tijd.” Niels zegt gevat: “Oud en nieuw werkt inmiddels bijna met het nul-ogen principe.”
Hoewel ze het goed vinden dat het vuurwerkverbod er komt, vinden ze het ook jammer. “Ik weet het”, zegt pianist Miguel Wiels. Eerder in de uitzending kwamen er vreemde effecten voorbij en iemand met een masker van Elon Musk. “Ik weet weet wie De Musked Singer is. Het is Glennis Grace.” En hij legt uit hoe hij daar achter is gekomen.
Glennis Grace
Op het scherm achter Niels en Jeroen staat degene met het Elon Musk-masker. Ze doet het af en daar is inderdaad Glennis Grace. Ze zingt een liedje over het vuurwerkverbod, op de melodie van Zeg Dat Je Niet Hoeft Te Gaan Schat. In het eerste deel zingt ze over de positieve kanten van vuurwerk, maar in het tweede deel ook over afgrijselijke verwondingen.
“Soms bleef er een strijker stil liggen op straat, toch maar even kijken waarom ‘ie niet gaat. Steeds iets minder afstand, waar blijft die klap dan toch? En pakte je hem vast, dan ontplofte die alsnog”, zingt Glennis. Na het lied krijgt Glennis een luid applaus. “Dankjewel”, zegt ze voor ze als een vuurpijl wegschiet.

Aan het einde van de uitzending is er, zoals altijd, een benaderingsvraag. “Soms snap ik Gerri Eickhof wel”, zegt Jeroen. “Dat hij ermee gestopt is. Ik mis hem wel.” Ook Niels mist de verslaggever van het NOS-journaal die vorige week met pensioen ging. “Waar zou hij zijn?”, vragen de twee zich af. “Ja, thuis”, zegt Gerri Eickhof via een videoverbinding.
Koffiepads
“Ja, ik ben er”, zegt Gerri. “Dag Niels, dag Jeroen.” Hij zegt helemaal klaar te zijn met het nieuws. Hij heeft 37 jaar lang voor de NOS gewerkt. “Nu zit je thuis, dus je hebt ook geen idee meer van wat er speelt in het land”, zegt Niels grappend. Dat beaamt Gerri. “Geen flauw idee.” Ook komt hij ‘nooit meer buiten’. “Ik woon in de Jordaan dus boodschappen doen is hier veel te gevaarlijk”, grapt Gerri over het incident dat Glennis Grace daar in een supermarkt had.
“Ik moet wel zeggen, ik ben net even vlug naar de Jumbo geweest”, gaat Gerri verder. “Omdat ik zag dat ze bij jullie aan het optreden was.” Gerri heeft blik koffiepads op een dienblad naast zich, de benaderingsvraag is: “Hoe hoge toren kan ik maken van koffiepads, voordat ie omvalt?”, zegt Gerri. De overgebleven deelnemers schrijven op wat ze denken en Gerri begint aan de toren. “16, 17, 18, 19, 20…”, dan valt de torren om. “19!”
Degene die 18 gokte zat het dichtst bij en is de alwetende van de week.
‘Even tot hier’ terugkijken? Dat kan via NPO Start.
