We hebben er weken naar uitgekeken en vandaag was het eindelijk zover: de Canal Parade van Pride in Amsterdam ging van start. Lees hier ons liveblog terug.
Collega’s van LINDA. gingen ook mee en gaven de hele middag updates. Volg ze op Instagram.
We hebben er weken naar uitgekeken en vandaag was het eindelijk zover: de Canal Parade van Pride in Amsterdam ging van start. Lees hier ons liveblog terug.
Collega’s van LINDA. gingen ook mee en gaven de hele middag updates. Volg ze op Instagram.
Beste mensen, we stoppen ermee. De Canal Parade is bijna afgelopen. We hopen dat je net zo veel plezier hebt gehad van deze liveblog als de mensen op de boten.
Nog even en de Canal Parade loopt alweer ten einde. Wij wachten nog op de allerlaatste boot, waarop drie van onze collega’s zitten.
Oké, nog een paar foto’s dan. Gewoon omdat wij ook niet kunnen stoppen met kijken.
Toeschouwers van de Canal Parade tijdens Pride Amsterdam waren vanmiddag getuige van een bijzonder huwelijksaanzoek. Een vrouw vroeg op een flyboard zwevend boven de grachten haar vriendin ten huwelijk. Lees hier het hele verhaal.
Femke Halsema is zeker niet de enige bekende persoon die meedoet aan de Canal Parade. Onder anderen minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse zaken) en staatssecretaris Mark Harbers (Justitie en Veiligheid) varen mee op de boten van hun ministeries. Minister Ingrid van Engelshoven (OCW) zit op de boot van de cast en crew van soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden.
Ook nieuwsredacteuren Tim en Eline zijn inmiddels hun boot ingestapt. Ze zitten op de allerlaatste boot, die van Amsterdam Citymarketing, waardoor ze nu pas vertrekken.
Tim en Eline hebben er zin in.
Tim, Eline en Iebele.
De eerste foto’s van de Canal Pride druppelen binnen. Zo’n feestje levert in ieder geval genoeg spectaculaire foto’s op.
De Canal Pride is officieel begonnen! De eerste boten zijn begonnen met varen. De stoet van 80 boten volgt een route van 5.6 kilometer. Inmiddels hebben we ook Femke Halsema, burgemeester van Amsterdam, gespot op de boot van de gemeente.
LINDAnieuwschef Madelijne, die op de Netflix-boot zit, vaart achter de boot van de politie aan. Het varen is nog niet begonnen, maar de politie maakt er alvast een feestje van.
Vlak voor de start heerst al ”een gezellige drukte”, zei woordvoerder Danny de Vries van het evenement. De naar verwachting honderdduizenden toeschouwers zien ook dit jaar weer een schouwspel van feestvierende, kleurrijk of schaars uitgedoste opvarenden aan zich voorbijtrekken. De kades langs de grachten staan al vol met mensen. ”Iemand had vlak bij de Hermitage zelfs een stoel aan een brugleuning vastgeketend om niets van het spektakel te missen”, aldus De Vries.
Op de Netflix-boot komen we alvast een bekende tegen: Jeroen van Holland (18). De bekende YouTuber kwam in april uit de kast in de L’HOMO ‘GAY IN 2018’. Hij heeft er zin in.
Zoals we al eerder hebben gemeld, varen een aantal collega’s van LINDA. ook mee. Nieuwsredacteuren Tim en Eline en L’HOMO-hoofdredacteur Iebele hebben een plekje weten te bemachtigen op de Amsterdam Citymarketing-boot met het thema New York City en LINDAnieuwschef Madelijne vaart mee op de Netflix-boot. Via Instagram geven ze de hele dag updates.
https://www.instagram.com/p/BmC_Cmoldd6
De Netflix-boot.
We kunnen bijna niet meer wachten, maar over minder dan een uur is het moment eindelijk daar. Om 13.30 uur begint officieel de Canal Parade hij de Nieuwe Herengracht. Traditioneel vaart de stoet vervolgens langs de Amstel en Prinsengracht, om vervolgens rond 18.00 uur te eindigen in het Westerdok. Het begin- en eindpunt zijn uiteraard het drukst: daar moet je niet willen zijn. En we hebben nog een aantal andere tips voor je op een rijtje gezet.