Bestel je pizza, dan verwacht je een student op de stoep. Of toch niet? Katinka Hamming (54) vindt het werk als maaltijdbezorger méér dan leuk en zit het liefst op haar bezorgfiets.
Ze fietst al sinds november, toen haar baan als enquêtemedewerkster voor een onderzoeksbureau tijdelijk kwam te vervallen door corona.
Stoer beroep
Haar vader wil haar elke maand wel wat geld toeschuiven, zodat Katinka de tijd kon doorbrengen in haar atelier. Want ze is óók nog eens kunstenaar. Maar geld, dat wil ze zelf verdienen. “Ik kan thuis gaan zitten, maar ik wilde er graag op uit. Het zoontje van een vriendin wilde fietskoerier worden. Dat vond hij een stoer beroep. Zelf fiets ik regelmatig langs de plek waar alle fietskoeriers samen komen. Toen er óók nog eens een vacature voorbijkwam, was de keuze niet zo lastig.”