Het coronavirus beheerst al weken het nieuws. Maar hoeveel impact heeft de ziekte op het dagelijks leven in China? We vroegen het expats Lonneke Bank (42) en Asha Hoffman (46). ‘Ik laat nog gewoon de hond uit.’
Mocht je nu denken: coronavirus? Lees dan dit overzichtartikel met de belangrijkste ontwikkelingen van de laatste weken.
Shanghai
“Ik woon al twaalf jaar in China, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt”, vertelt Asha als we haar bellen. Ze woont samen met haar man en dochters (15 en 17) in Shanghai. “Het is doodstil op straat. Bedrijven, sportfaciliteiten, restaurants, scholen, alles is dicht. Behalve shopping malls, die zijn wel open maar daar is geen mens te zien. Ik ben voor de zekerheid ook maar aan het hamsteren geslagen, want ik heb geen idee hoelang dit nog duurt.”