Het is over en uit met de serie ‘Dokter Tinus’ op SBS6. Hoewel de afleveringen van de laatste reeks nog best goed werden bekeken, was dat dit najaar niet het geval.
Nog niet afgerond
Hoofdrolspeler Thom Hoffman laat aan AD weten te balen van het besluit, vooral omdat het verhaal nog niet was afgerond. “Ik zal alles in het werk stellen om het goed af te vertellen”, zegt hij tegen de krant. “Er zijn andere mogelijkheden om dat te doen. Dat verdienen al die kijkers.”
Afbreuk aan het succes
De acteur speelt in de serie, die aanvankelijk door miljoenen mensen werd bekeken, een vaatchirurg die een huisartsenpraktijk op het platteland begint. Tóch bleven de kijkers – gezien de cijfers – niet geboeid: “Continueren van een serie die dalende cijfers laat zien, zou afbreuk doen aan het eerdere succes van Dokter Tinus”, reageert een woordvoerder van de zender.
Bruut
Niet alleen Hoffman, maar ook maker Pollo de Pimentel hoopt dat er een vervolg aan de serie kan worden gegeven. Op welke manier dan ook: “Misschien kunnen we er nog een film van maken. Het verhaal is nu gewoon doorgeknipt en dat is best bruut”, vindt hij. Hij voegt toe dat het niet prettig is voor de kijker. “We hadden sowieso nog jaren door kunnen gaan.”
Ook wij hebben onze eigen dokter: gynaecoloog Bertho. In zijn eigen LINDA.tv-serie Dr. Bertho geeft hij advies aan vrouwen.