In Kees Van Der Spek: Oplichters Aangepakt gaat het team op jacht naar Christian. Hij heeft bijna 150.000 euro van Carla, maar wil het niet teruggeven. Zij heeft het geld nodig, want zij en haar dierenopvang hebben een nieuw huis nodig.
Carla en haar zwerfdieren wachten onzekere toekomst na oplichting in 'Oplichters aangepakt'
Carla is geboren in Uruguay, heeft lang in Nederland gewoond en heeft nu een opvang voor zwerfdieren in Spanje.
Geld kwijt
Naast de opvang voor honden en katten, werkt Carla als sleutelhouder voor mensen met een tweede huis in Spanje. Ze onderhoudt de tuin en maakte schoon. Een van die huiseigenaren is Christian en ze raakt met hem bevriend. “Voor mij was het een echte vriendschap”, zegt Carla tegen Kees. “We hadden iets gemeenschappelijks en dat is respect voor dieren. Hij is ook een dierenliefhebber en dat was een raakvlak.”
Maar dan gaat het mis. “Daarom heb ik mijn geld aan hem toevertrouwd. Ik dacht: als hij genoeg heeft, dan kan hij mij nooit bedonderen.” Carla vraagt hem, omdat zij een Spaanse rekening heeft, het geld van de verkoop van een familiehuis in Uruguay te bewaren. Daarvan wilde ze een nieuwe huis kopen. “Ik moet weg”, zegt ze. “Als ik alleen was, zou ik eigenlijk een flatje kunnen huren, maar ik heb 15 honden en 9 katten.”
Geen uitweg
Christan heeft het geld ontvangen en laat sindsdien weinig meer van zich horen. Carla ziet hem een paar keer bij zijn Spaanse woning, maar hij wil niet over het geld praten en zegt er voor zijn rust te komen. “De maanden gingen voorbij en hij was veel minder bereikbaar voor mij”, legt ze uit. “Hij zei dat hij het enorm druk had, dat hij zich niet lekker voelde.” Christian zei in een kliniek te zitten en heeft Carla haar nummer, en dat van vriendinnen, geblokkeerd.
Hij reageert nergens meer op, ook niet op de aangetekende brief van Carla’s advocaat. Ze heeft aangifte gedaan in Spanje. “Het betekent dat ik geen kant meer op kan”, zegt ze in tranen tegen Kees. “Ik rekende erop iets te kunnen kopen en al mijn dieren bij mij kon houden, maar ik zie het niet zitten. Ik zie het licht niet.” Dat heeft ze ook aan Christian gemaild, maar ook daarop kwam geen antwoord.
Hij is kasteelheer en zou in Nederland, Italië, Las Vegas, of in Spanje kunnen zijn. Het team van Kees probeert hem te lokaliseren om hem te confronteren.
Kees van der Spek deelt naarste moment uit zijn leven in 'De Geknipte Gast'Lees ook
Benieuwd of ze Christian vinden? Bekijk de eerste aflevering van het nieuwe seizoen Kees Van Der Spek: Oplichters Aangepakt hier via Videoland terug.