Luis Rubiales, voormalig voorzitter van de Spaanse voetbalbond, is voor drie jaar geschorst vanwege een kus op de mond van speelster Hermoso tijdens de prijsuitreiking van het WK voetbal.
Dat maakte Wereldvoetbalbond FIFA bekend.
Luis Rubiales
De schorsing betekent dat hij drie jaar geen voetbalgerelateerde activiteiten mag uitvoeren op landelijk en internationaal niveau.
Rubiales kuste de Spaanse speelster Jennifer Hermoso na de finale tegen Engeland onverwacht en zonder haar toestemming op de mond. Dit veroorzaakte opschudding in het Spaanse voetbal en daarbuiten.
‘De heer Rubiales is maandag op de hoogte gesteld van de voorwaarden van het besluit van de disciplinaire commissie van de FIFA. In overeenstemming met de relevante bepalingen van de disciplinaire code van de FIFA heeft hij tien dagen de tijd om een gemotiveerde beslissing aan te vragen’, aldus de FIFA in een verklaring. ‘Tegen de beslissing kan mogelijk beroep worden aangetekend bij de FIFA-beroepscommissie.”
Rubiales bood zijn excuses aan voor de ongevraagde kus, maar weigerde aanvankelijk af te treden. Hij hield vol dat Hermoso had ingestemd met de kus, maar de voetbalster liet weten dat ze het niet leuk had gevonden.
Toch stapte Rubiales in september op na alle commotie. Hermoso deed aangifte tegen de gevallen preses en het Spaanse Openbaar Ministerie liet weten hem strafrechtelijk te gaan vervolgen. Rubiales moest zich in een hoorzitting achter gesloten deuren verantwoorden. Hij hield daarin opnieuw vol dat de kus met wederzijdse toestemming was.
De FIFA had de oud-voorzitter al voor negentig dagen geschorst. Hij was sinds 2018 voorzitter van de Spaanse bond.