‘The Supremes’-zangeres Mary Wilson is op 76-jarige leeftijd overleden. Dat zei een woordvoerder van de zangeres tegen het tijdschrift ‘Variety’.
Haar doodsoorzaak is nog niet bekendgemaakt.
Mary Wilson
Wilson is een van de zangeressen van de Amerikaanse girlband The Supremes. Als enige van de groep was ze van begin tot het einde lid van de band.
De zangeres overleed in haar woning in Las Vegas. De begrafenis is in besloten kring vanwege de coronamaatregelen, maar later dit jaar zal er een openbare herdenkingsdienst worden georganiseerd.
“Ik was buitengewoon geschokt en bedroefd toen ik hoorde van het overlijden van een belangrijk lid van de Motown-familie, Mary Wilson”, zei Berry Gordy, oprichter van het platenlabel Motown Records in een verklaring. “Ze was een pionier, een diva en ze zal enorm gemist worden.”
‘The Supremes’
Samen met Florence Balland, Diana Ross en Betty McGlown richtte Wilson in 1959 The Supremes op. Betty McGlown vertrok al vroeg uit de band.
De meidengroep wordt gezien als een van de belangrijkste muziekgroepen in de Verenigde Staten en Europa. Ook speelden de zangeressen een grote rol in de doorbraak van de Afro-Amerikaanse rhythm-and-bluesmuziek. Ze scoorden hits met nummers als Baby Love, Stop! In the Name of Love, You Can’t Hurry Love en The Happening.
Later werd de groep ook wel bekend als Diana Ross & The Supremes. De groep viel in 1977 uit elkaar toen Wilson vertrok om een solocarrière te beginnen.