Drie van de vier zwangere vrouwen gebruikt medicijnen. Toch staat er in veel bijsluiters ‘niet gebruiken tijdens de zwangerschap’. Dat roept vragen op, want zwangeren zijn vaak uitgesloten van onderzoek naar geneesmiddelen.
Het Radboudumc, Moeders van Morgen Lareb en Maastricht UMC+ bundelen hun krachten en bieden doseeradviezen voor zwangeren aan. Projectleider van het onderzoek, hoogleraar en kinderarts Saskia de Wildt, vertelt er meer over aan LINDA.
Kinderen
Al bijna twintig jaar doet De Wildt onderzoek naar dosering van geneesmiddelen voor kinderen. “Kinderen werden uit angst voor risico’s niet meegenomen in onderzoek naar geneesmiddelen. Wettelijk gezien hoefde dit ook niet. Artsen schreven medicatie voor zonder dat er veel informatie over was. In 2007 is er Europese wetgeving gekomen dat bij onderzoek naar nieuwe geneesmiddelen kinderen moeten worden meegenomen. Maar over zo’n 250 geneesmiddelen die al bestonden, blijft de informatie beperkt.”