Merel van den Berg en Odine Aandewiel werken tien jaar als fertiliteitsarts. De twee vrouwen zien dagelijks mensen met een onvervulde kinderwens. Over vruchtbaarheid is er weinig kennis, merken de artsen. Met Stichting Vruchtbaarheid zetten ze zich in om informatie te verspreiden.
“Een onvervulde kinderwens kan een levenslange impact hebben op iemands leven”, vertelt Aandewiel aan LINDA. tijdens de Week van de Vruchtbaarheid.
Fertiliteitsarts
Eén op de zes mensen krijgt te maken met vruchtbaarheidsproblemen. “Als fertiliteitsarts help ik vrouwen en mannen, alleenstaand of in koppels van welke vorm dan ook, om een zwangerschap tot stand te brengen. Mensen komen meestal bij ons via de huisarts. Wij kijken of we een reden vinden dat het nog niet gelukt is en of we een behandeling moeten starten.